Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lipca 2016, 12:15

autor: Adrian Werner

Kowboje, giganci i Inuici, czyli najlepsze gry mobilne czerwca (Never Alone, Lost Frontier)

Omawiamy najlepsze gry mobilne czerwca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Never Alone: Ki Edition, Lost Frontier, Heroes of Loot 2, Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari, Seven Guardians oraz Grim Legends 3: The Dark City.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, Androida, jak i Window Phone, te na modelu free-to-play, jak i premium, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Never Alone: Ki Edition

Zaczynamy od Never Alone: Ki Edition, czyli konwersji wysoko ocenianej platformówki z pecetów i konsol. Produkcja oferuje wyśmienite wykonanie, ciekawą fabułę oraz pomysłowe poziomy. Największą jej zaletą jest jednak niesamowity i mocno nietypowy klimat. Projekt bazuje bowiem wierzeniach Inuitów, czyli rdzennych ludów obszarów arktycznych i subarktycznych Grenlandii, Kanady, Alaski i Syberii. Jest to chyba pierwsza mobilna pozycja odwołująca się do tej kultury.

Never Alone: Ki Edition w App Store (24 PLN)

Never Alone: Ki Edition w Google Play (24 PLN)

Redungeon

W czerwcu premierę miało również Redungeon, czyli nowa gra studia Nitrome i jak to w przypadku produkcji tego zespołu bywa, otrzymaliśmy kolejną perełkę. W grze kontrolujemy poszukiwacza przygód brnącego przez niekończące się lochy. Rusza się on o jedno pole we wszystkich czterech kierunkach. Nie możemy za długo myśleć nad każdym posunięciem, gdyż naszym tropem podążają potwory. Brzmi prosto, ale urok tej produkcji kryje się w olbrzymiej różnorodności pułapek. Każda z nich wymaga innego podejścia, a do tego co chwilę wprowadzane są nowe przeszkody, wymagające błyskawicznych zmian taktyk. Redungeon to klasyczny przykład doskonałej gry mobilnej – łatwej do opanowania, a mimo to potrafiącej wciągnąć na wiele godzin.

Redungeon w App Store (darmo) 

Redungeon w Google Play (darmo) 

Lost Frontier

Miłośnicy taktycznych turówek powinni konieczne sprawdzić Lost Frontier. Akcja toczy się w fantastycznej wersji Dzikiego Zachodu, a podczas zabawy kontrujemy niewielkie grupy kowbojów i żołnierzy. Sercem gry jest dopracowany system walki oraz świetne zbalansowanie jednostek. Do tego produkcja oferuje długą kampanię, tryb multiplayer oraz bardzo wysoki poziom wykonia, co nie dziwi, gdyż opracowało ją znane z serii Battleheart studio Mika Mobile.

Lost Frontier w App Store (14 PLN)

Lost Frontier w Google Play  (14 PLN)

Hyperburner

Z kolei Hyperburner to zręcznościówka, w której kierujemy statkiem kosmicznym manewrując przez pełne przeszkód trasy. Tempo lotu jest zabójcze, a mapy zaprojektowano tak, że unikanie zderzeń jest trudne, ale wykonalne, w czym pomaga dopracowane sterowanie. Produkcja oferuje 30 ręcznie opracowanych tras oraz tryb endless. Atrakcyjność całego zestawu zwiększa piękna oprawa graficzna o nietypowym stylu, której towarzyszy równie udany soundtrack. Na razie tytuł dostępny jest tylko na iOS-a, ale wersje na Androida i PC są w drodze.

Hyperburner w App Store (14 PLN)

Heroes of Loot 2

Warto także zwrócić uwagę na Heroes of Loot 2. Jest to kontynuacja udanego RPG-a akcji z 2013 r. Tak jak w przypadku pierwowzoru, cechą charakterystyczną gry jest bardzo szybkie tempo akcji i prosty, ale dający dużo radości zręcznościowy system walki. Nowością jest fakt, że gracz nie kieruje już pojedynczym herosem i zamiast tego towarzyszy mu drużyna, a my możemy się w każdej chwili przełączać między herosami, co odgrywa kluczową rolę zarówno w walce, jak i rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Heroes of Loot 2 w App Store  (14PLN)

Heroes of Loot 2 w Google Play (14PLN)

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Inną godną uwagi pozycją z czerwca jest Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari, czyli nowa zręcznościówka autorów Skiing Yeti Mountain. Tym razem wcielamy się w mistrza rodeo, który przemierza tereny afrykańskiej sawany. Projekt jest auto-runnerem, czyli produkcją, w której postać automatycznie pędzi przed siebie jak szalona, a naszym zadaniem jest omijanie przeszkód, nabijanie wysokich wyników punktowych oraz łapanie na lasso zwierzaków, którymi dodatkowo trzeba też sterować. Ponadto mamy tu również elementy strategiczne, wymuszające dbanie o nasze wesołe ZOO. Musimy je rozbudowywać, bo dzięki temu odwiedza go wiecej gości, zapewniajac nam przydatne profity. 

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari w App Store  (darmo) 

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari w Google Play (darmo) 

Seven Guardians

Natomiast Seven Guardians to strategia fantasy zainspirowana mitologią skandynawską. Potyczki toczą się w dwóch wymiarach, na mapach, po których jednostki mogą poruszać się jedynie w prawo lub lewo. Podczas zabawy musimy przywoływać wojowników na pole bitewne. Gdy już na nie trafią tracimy nad nimi kontrolę i samodzielnie ruszają oni w kierunku wrogów. Autorzy przygotowali obszerną kampanie fabularną oraz opcję PvP rozgrywaną w ramach kilku odmiennych trybów multiplayer.

Seven Guardians w App Store (darmo) 

Seven Guardians w Google Play (darmo) 

Grim Legends 3: The Dark City

Ostatnią grą, którą chcemy Wam polecić jest Grim Legends 3: The Dark City, czyli kolejna śliczna przygodówka autorstwa polskiego studia Artifex Mundi. Produkcja oferuje ciekawą historię, w której śledzimy losy młodej dziewczyny służącej w zakonie łowców demonów. Pod względem rozgrywki projekt przypomina wcześniejsze dokonania zespołu. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Regularnie trafiają się także sekcje, w których konieczne jest odnajdywanie konkretnych przedmiotów na mocno zagraconych ekranach.

Grim Legends 3: The Dark City w App Store (darmo)

Grim Legends 3: The Dark City w Google Play (darmo)

Grim Legends 3: The Dark City w Windows Store (darmo)

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej