Wymagania sprzętowe gier. Testy najnowszych gier

Sky Force Reloaded - popularna seria polskich strzelanek typu shmup doczeka się kolejnej odsłony

14 lutego 2016 16:00 Adrian Werner Infinite Dreams Sky Force Reloaded strzelanki 2D (np. shoot 'em up) polskie gry

Mamy dobre wieści dla fanów strzelanek typu shmup. Znane z wyśmienitego Sky Force 2014 polskie studio Infinite Dreams zapowiedziało kolejną odsłonę serii, zatytułowaną Sky Force Reloaded.

Ujawnienie gry nastąpiło za pomocą krótkiego zwiastuna. Niestety, na razie twórcy jedynie podkręcają atmosferę i poza tym filmikiem nie podali żadnych konkretów odnośnie zmian w mechanizmach rozgrywki. Wiemy na razie tyle, że Sky Force Reloaded zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz na pecety. Premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję, że Infinite Dreams nie każde nam długo czekać na więcej informacji odnośnie tego projektu.

Przypomnijmy, że będzie to już trzecia gra z tej marki. Zapoczątkowała ją gra Sky Force, wydana w 2004 roku na komórki z systemem Symbian. Z okazji dziesiątej rocznicy premiery dwa lata temu twórcy wypuścili rozszerzony remake zatytułowany Sky Force 2014. Ta gra do dzisiaj pozostaje jednym z najlepszych i najładniejszych mobilnych shmupów i sądząc po krótkim zwiastunie, Sky Force Reloaded ma spore szanse kontynuować tę tradycję.

Z filmiku wynika, że podstawowe mechanizmy rozgrywki pozostaną bez zmian. Ponownie zasiądziemy więc w kokpicie małego myśliwca, który automatycznie będzie leciał w górę ekranu i walczył z hordami wrogów. Po drodze konieczne zapewne okaże się gromadzenie przydatnych przedmiotów oraz unikanie zderzenia z licznymi przeszkodami. Zabawę uatrakcyjnią starcia z potężnymi bossami oraz spora różnorodność uzbrojenia. Ze zwiastuna wynika, że powrócą także ryzykowne, ale opłacalne akcje ratowania ludności cywilnej.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
© 2000-2016 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides